Motoklub - Sedliště u Jimramova okres Ždár nad Sázavou kraj Vysočina

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Motoklub

Závody

----------------------------------------------------------------------------------------------------
10. SEDLIŠŤSKÝ MOTOSKIJÖRING
V sobotu 21.1.2017 se v Sedlištích po 5-ti dlouhých letech konal další ročník, v pořadí již 10., závodu v motoskijöringu. Závodilo se ve dvou kategoriích: hobby a open.
Výsledky se seznamem závodníků naleznete zde
, fotografie ze závodu naleznete na stránce galerie/akce.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

9. SEDLIŠŤSKÝ MOTOSKIJÖRING
11.2.2012 proběhl v Sedlištích další ročník motoskijöringu. Za nádherného, mrazivého počasí mohli všichni příznivci sledovat napínavé souboje odvážných mužů na motorkách a lyžích. Závodilo se ve třech kategoriích: open, veterán (nad 45 let) a snowcross.
Všem děkujeme za účast i podporu.
Výsledky se seznamem závodníků naleznete zde
, fotografie ze závodu naleznete na stránce galerie/akce.

Motoklub


Velkou sportovní akcí místních sportovních nadšenců ve vesnici, je "jako hobby" pořádání amatérských závodů v „MOTOKROSU“ a později také „MOTÖSKIERINKU“.  Aktéry  těchto  prvních  akcí  byly  Tobiáš  Ladislav ml., Vondra  Libor st., Chalupník  Jarmil ml., Tobiáš Vladimír, Mašík Bohuslav i za částečné spolupráce místních hasičů. První počátky těchto  akcí  se datují  k 16. lednu 2000, kdy proběhl první ročník SKI a následně  se  na podzim 6.10. 2000 jel první ročník v motokrosu. Takto proběhlo celkem 7 ročníků po sobě jdoucích. Návštěvníci  zde mohli  vidět nejen dopolední zajímavé tréninky, ale také následné a zajímavé závodní odpolední zápolení účastněných závodníků. Z pohledu všech zúčastněných se jednalo vždy o velice příjemně strávenou neděli. Z počátku byl zájem o tyto akce velký, což dokumentuje v posledních 3 letech účast až 150 závodníků různých kategorií, z nichž nejmladší kategorie závodníků byla  kolem  6  let. Postupně se tato přírodní trať stávala tratí neatraktivní, účastníci přestali mít zájem  a tím také došlo k ukončení těchto amatérských závodů. Proto  se  pro další období také neuvažuje o jejich obnovení. Poslední závod v motokrosu se jel dne 24. 9. 2006. Konání těchto akcí bylo vždy po vzájemné dohodě  na pozemcích rodiny Cahových  a Vondrových.


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky